Halka Freidingerová, ze studia In 2, se spolu se svou kolegyní Lucií Barešovou pustila do vytvoření vlastního bydlení. Jejich výsledné dílo dokonce zvítězilo v soutěži Interiér roku 2015 v kategorii Soukromý interiér v novostavbě.
Velkou výhodou bylo, že si Halka s manželem koupili byt ještě před dokončením a mohli do jeho podoby zasahovat ještě v průběhu stavby. Měli tím pádem možnost si vybrat byt v posledním patře s výhledem na jih. Klientské změny jsou náročné jak finančně, tak časově. Ale majitelé nelitovali a vše si zařídili podle svého vkusu a potřeb.
Designérka, která má ráda přírodní materiály, se rozhodla změnit podlahu: „Podlaha měla být původně laminátová v dekoru javoru. My jsme věděli, že chceme dřevo. A tak jsme vybrali třívrstvou plovoucí dubovou, olejovanou. Dub mám nejraději, velmi dobře se s ním kombinují ostatní barvy v interiéru. Působí naprosto přirozeně,“ vysvětluje své pohnutky Halka.
Také dveře v projektu nevyhovovaly Halčině představě světlého, vzdušného interiéru: „Interiérové dveře měly být tmavé wenge s podivnou strukturou skla jménem činčila. Změnila jsem je na naše oblíbené bílé dveře od Sapeli s čirým sklem a s tou nejhezčí proporcí skla a rámu (Elegant, model 40). Prosklené jsou v bytě dvoje, ostatní hladké plné. Do koupelny jsou kvůli odvětrávání osazeny větrací mřížkou z bílého eloxu.
Hlavní obytný prostor zaujme převažující modrou tyrkysovou barvou. „Tyrkysová se postupně stala jednou z mých oblíbených barev. Stejně jako na oblečení se dá říct, že sluší každému člověku tak i interiéru. Samozřejmě jde o to, jaké další barvy s ní zkombinujete. Je to studená barva, ale přitom veselá a to mě na ní baví.“ Vysvětluje Halka.
Zařizovací předměty ukazují na úctu majitelky bytu ke starým věcem. Jen jim dala nový nátěr a mohou složit dál. „Došly jsme s kolegyní k názoru, že útulný a harmonický interiér nelze udělat bez tří věcí – dřeva, knih a starých věcí. Ty dodají interiéru ducha a atmosféru“, říká designérka Halka Freidingerová.