Od 15.2. do 15.6.2017 mohli studenti středních, vyšších a vysokých škol posílat své nápady, vize a řešení dveří, tak jak budou možná vypadat za 25 let. Po důkladném vyhodnocení všech přihlášených návrhů vybrala odborná porota vítěze, kterým jsme v rámci For Archu slavnostně předali diplomy a zasloužené ceny.
Na fotce zleva: Kristína Hlaváčková (zástupce PR agentury), Iva Pakostová (zástupce SAPELI), Jakub Trčka (2. místo), Daniel Toms (zástupce vítězky Kristýny Ulrychové), Jakub Soška a Vít Kalvoda (3. místo) a Petr Novaque (zástupce poroty).

„Ráda se zajímám o současné poznatky, rozšiřuji si obzory a zkouším nové věci. Například účastí ve studentských soutěžích získávám možnost vyzkoušet si věci dosud nevyzkoušené či ve škole nevyučované a poznávat se s novými lidmi. Kromě vzdělávání se samozřejmě i ráda cestuji, trávím čas s přáteli a rodinou a pokud možno i sportem. Snažila jsem si představit, jak by mohla dnešní doba dál pokračovat a skloubit design budoucnosti s novými technologiemi, které zde ještě nejsou, ale za 25 let očekávám, že budou samozřejmostí. Pokud se ovšem nebudeme vracet „zpátky“ a neosvobodíme se trochu od té zahlcenosti všemi těmi chytrými technologiemi. Přijde mi zajímavé a zábavné představovat si, jak to tu bude asi za 25 let vypadat.“
Slečna Ulrychová svým nápadem vyhrála 2-denní zájezd do italského Milana na výstavu Salone del Mobile pro 2 osoby.

„V rámci studia se snažím reflektovat alternativní architektonické resp. designerské tendence a tyto se následně snažím do své tvorby promítnout, často ve formě malé umělecké interaktivní instalace. Baví mě využívat techniku tam, kde pro řadu mých přátel (na technických oborech) její možnosti „údajně končí“. K designu se v poslední době obracím stále častěji, neboť v něm spatřuji požadovaný prostor, pro menší experimenty, principiálně však aplikovatelné i na větší celky. V podstatě používám slovo design jako takovou svoji zástěrku, neboť mnoho lidí má problém nazývat architekturou něco co nemá pravoúhlé stěny, a případně se to ještě pohybuje. V novém semestru bych si chtěla „probádat“ využití textilního materiálu jako flexibilního, ovladatelného konstrukčního prvku.“
Za 2. místo mu náleží odměna 10 000,- Kč.

„Chtěli jsme zkusit něco jiného než běžnou architektonickou soutěž, ve kterých se navrhují celé stavby, a kde jsou detaily, jako právě design dveří a mnoha dalších prvků, řešeny jen částečně. Pro náš návrh soutěžních dveří jsme chtěli uplatnit kvalitní a ušlechtilé materiály jako je právě beton, sklo a dřevo. Zároveň jsme se snažili jít dosud neprošlapanou cestou a přijít s něčím novým. Proto jsme dlouhé hodiny vedli někdy až filozofické debaty. Částečnou inspiraci jsme hledali jak u historických staveb, tak také u moderních novostaveb, ke kterým ale jejich výplně otvorů často nesedí.“
Oba společně vyhrávají za 3. místo 5000,- Kč a věříme, že si je spravedlivě rozdělí a užijí.
Gratulujeme všem vítězům a děkujeme i ostatním soutěžícím za jejich neotřelé nápady a vize, s kterými přispěli do naší soutěže. Již nyní se všichni se zvědavostí těšíme, jak budeme moci zpětně za dalších 25 let pohlédnout na tyto návrhy a zhodnotit, které z nich měly opravdu vizionářského ducha a díky moderním technologiím a neustálému vývoji najdou možná místo na trhu interiérových dveří.
SAPELI, věřím českým dveřím