Rady a informace

Zárubně

Při výběru dveří nezapomeňte dát stejný důraz i na výběr zárubní. Mají nejen funkci upevnění křídla ve stavebním otvoru, ale dotváří i celkový design. Mohou povrchovou úpravu dveří vyzdvihnout, doplnit a sladit s okolním interiérem a díky tomu se ze dveří a zárubní stává skutečný dveřní komplet. Pokud nad jejich výběrem ovšem mávnete rukou, můžete hodně pokazit. Vzhledově i materiálově lze zárubeň zcela sladit s povrchem dveřního křídla, anebo být v dokonalém kontrastu. V případě tradiční varianty zárubně je ideálním povrchem opět dýha. Sáhnout ovšem můžete i po fólii a laminátu.

 

Podle provedení můžete vybírat z různých typů zárubní:

1) Zárubeň NORMAL

Zárubeň, která je určena pro polodrážkové i bezpolodrážkové dveře s tradičním rohovým spojením tzv. "na pokos" pod úhlem 45°.



 

2) Zárubeň OBTUS

Zárubeň, která je určena pro polodrážkové i bezfalcové dveře s rohovým spojením tzv."natupo" pod úhlem 90° - jde tedy o kolmé napojení nadpraží a obložky.

 

 

 

 

3) Skrytá zárubeň

Skrytá proto, že je osazena uvnitř stěny a její plocha je tak v jedné rovině s dveřmi i stěnou. Může být opatřena hliníkovou lištou (zárubeň EMOTIVE) pro zdůraznění designového řešení.

 

 

 

 

 

4) Zárubeň HARMONIE

Zárubeň, která je určena pro polodrážkové i bezfalcové dveře a vyznačuje se speciálně zaobleným profilem obložky tzv. mejdlíčkem.

 

 

 

 

5) Zárubeň METALIK

Hliníková zárubeň je určena do designových interiérů, ideální v kombinaci s dveřmi METALIK z hliníkových profilů. Vyrábí se pouze v bezfalcovém provedení.

 

 

   

 

6) Zárubeň OKZ

Pro rekonstrukce panelákových bytů, kde se chcete vyhnout větším stavebním úpravám je nejvhodnější použít tzv. obklad kovové zárubně (OKZ) – obložku, která se namontuje na stávající kovovou zárubeň a ladně ji překryje.